KONKURENT

W latach 1982 do 1985 byłem na kontrakcie przy budowie dróg i mostów w Libii w Trypolisie z firmą Dromex z Warszawy. Tam zdobyłem doświadczenie w branży budowlanej i otrzymałem wyróżnienie za wzorową pracę. Po powrocie do kraju w 1985 r. zacząłem swoją działalność jako osoba fizyczna rozpoczynając od świadczenia usług transportowych i pośrednictwa handlowego współpracując z firmą Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego w branżach budowlanych, AGD/RTV i meblowych gdzie zdobywałem doświadczenie i swoją wiarygodność.

W 1989 otworzyłem firmę Konkurent Marek Ornoch i rozszerzyłem swoją działalność o import sprzętu chłodniczego z Danii i rozlewnię gazu Propan Butan.

W tym samym czasie rozpocząłem współpracę z największymi producentami branży AGD/RTV tj.: Whirpool, Amica, Wrozamet, Mastercook, Bosh, Electrolux, Zelmer, Polar, Grundig i inni. Równolegle Jako pionierzy w naszym regionie zaczęliśmy sprzedaż ratalną współpracując z bankami: Wschodni Bank Cukrownictwa, Bank Spółdzielczy, BGŻ, Pekao S.A., ING Bank Śląski, Kredyt Bank, Żagiel, Lukas, AIG (Santander),PKO BP.

W 2001 r. jako jeden z pierwszych w Siedlcach wybudowałem nowoczesny przeszklony budynek handlowy z windą, klimatyzacją, tym samym powiększyłem swoją działalność o branżę meblową i zacząłem współpracę z takimi producentami jak: Wajnert, Black Red White, Forte i in. W 2007 r. rozbudowałem budynek w Łukowie do pow. 1500 m2 następnie budynek w Węgrowie do pow 1400 m2.

Moje osiągnięcia to zdobycie pierwszego miejsca w Polsce pod względem sprzedaży szwedzkich maszyn do szycia Husqvarna gdzie zostałem zaproszony na kongres szkoleniowy do Las Vegas co bardzo mile wspominam. Otrzymałem też wiele nagród i wyróżnień od producentów branży AGD, RTV, Mebli i Banków. Mogę się również pochwalić, iż w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne, długoletnie oddawanie krwi - zdobyłem odznakę "Zasłużonego honorowego dawcę krwi I stopnia".

W 2011 r. podjąłem decyzję budowy budynku wielorodzinnego w Łukowie przy ul. Przemysłowej, róg Ks. Brzóski z nowoczesnymi energooszczędnymi windami. Moim celem jest wyjście naprzeciw oczekiwań mieszkańców, wygodę, wysoką jakość, niskie koszty użytkowania dlatego postanowiłem wykonać budynek, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. Budynek wykonany w technologii pustak ceramiczny, 30 cm grubość ściany zewnętrznej, 20 cm styropian - izolacja budynku, stropy samonośne z możliwością przebudowy ścianek działowych.

Budynek został ukończony i oddany do użytku w 2013 roku

W 2015 r. Podjąłem decyzję budowy domów w zabudowie szeregowej w najnowszej technologiipołożenie inwestycji Węgrów ul. Profesora Mariusza Karpowicza wjazd od ulicy Żagana.
Inwestycja zostanie ukończona w 2017 r.

Obecnie rozpocząłem budowę Nowoczesnego Energooszczędnego budynku wielorodzinnego. Położenie inwestycji róg ulicy Ks. Brzóski i Przemysłowej planowane zakończenie budowy 2019 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do biura w Łukowie ul. Przemysłowa 6, jak również można się skontaktować ze mną osobiście pod numerem telefonu 602-100-890.

Pozdrawiam i zapraszam

Marek Ornoch